Вібрація вентилятора охолодження трактора: Чи завжди потрібне балансування?

Вібрація вентилятора охолодження трактора: Чи завжди потрібне балансування?

30.05.2022

Бувають випадки, коли балансування не потрібне – навіть якщо на його необхідність вказують об`єктивні дані, зібрані в процесі вібродіагностики. Нюанс в тому, що відрізнити такі ситуації від стандартних можуть тільки досвідчені фахівці. Розкажемо вам про один із таких випадків…


Щойно українські збройні сили звільнили Чернігівську область від російських окупантів і фермери спішно взялися надолужувати втрачений час – до нас звернулось фермерське господарство з Чернігівщини.


Озвучена ними проблема, на перший погляд, виглядала просто: сильно вібрував вентилятор охолодження трактора. Тож працівники машинно-тракторної станції вважали за необхідне провести його балансування.


Підтвердила доцільність цієї процедури і проведена нашими фахівцями вібродіагностика, оскільки параметри на частоті холостих обертів вказували на ознаки дефекту (підвищеного залишкового дисбалансу ротора вентилятора).

Вібродіагностика вентилятора трактора

Привівши показники вібрації на «холостих» обертах до цільових (за цільові було взято параметри такого ж трактора, але який не демонстрував підвищеної вібрації від вентилятора), було вирішено перевірити роботу трактора в польових умовах. Після нетривалої роботи (дискування ґрунту) вібрація все одно проявилась, але вже на інших обертах. Це вказувало на проблему, що ховається глибше. Тож на її пошуку і зосередились наші інженери.


Врешті, провівши детальну вібродіагностику вентилятора на різних швидкостях обертання (в умовах МТС вдалося короткочасно досягти швидкості обертання 1200 об/хв), вони дійшли висновку, що балансуванням проблему підвищеної вібрації не вирішиш (вібрації, які фіксуються на корпусі гідромотору, вказують на його аварійний стан - вентилятор потребує заміни).

Балансування вентилятора на тракторі

Також наші фахівці визначили, що, з високою ймовірністю, дефект гідромотору вентилятора пов’язаний з осьовою фіксацією валу ротору вентилятора, який може призводити до порушення гідравлічних процесів (у новому діапазоні частот обертання вентилятора спостерігались процеси, схожі на прояви резонансу, кавітації або автоколивань елементів гідравліки). А тому, після заміни вентилятора, рекомендовано розбір гідромотору та дефектування його складових елементів.


Отже, завдяки додатковому контролю та досвіду наші фахівці визначили справжню проблему і запобігли проведенню робіт, які не лише були б не ефективними, але й могли б нашкодити.


Більше про послуги нашого Технічного центру читайте тут.

Детальніше про вібродігностику обладнання можна прочитати тут.

Повернутись до новин