Ультразвукове діагностичне обладнання

ультразвукова діагностика обладнання на промислових підприємствах

Ультразвук – це перша лінія захисту для виявлення дефектів, які можуть привести до виходу обладнання з ладу. Адже саме в ультразвукових частотах зазвичай проявляються найперші ознаки зміни робочого стану обладнання.

Інші технології моніторингу стану обладнання (наприклад такі, як вібромоніторинг або аналіз зміни температури) теж важливі та інформативні, але вони починають грати свою роль тільки після того, як обладнання перейде в більш серйозну стадію зносу.

І тільки ультразвукові частоти повідомлять вам про найпершу, початкову стадію дефекту, надавши вам максимально можливий час для прийняття відповідних заходів - усунення причини дефекту, замовлення запчастин, планування ремонтних робіт і ін.

ультразвукова та вібродіагностика на кривій P-F

Завдяки своїй можливості виявляти тертя, удари і турбулентні потоки, ультразвукова діагностика незамінна в багатьох дуже різних застосуваннях.

ультразвукова діагностика механічних пошкоджень

Ідентифікація механічних пошкоджень (підшипники, редуктори, дефекти змащування, інші рухомі деталі)

Дефекти підшипників викликають тертя і удари. Ультразвук виявляє тертя, удари та турбулентність раніше, ніж будь-яка інша технологія моніторингу стану. Використовуючи ультразвукову діагностику, ви зможете виявити відхилення в роботі підшипника до того, як його стан досягне точки неповернення — і матимете достатньо часу запланувати привентивні дії.

Дізнатися більше


ультразвуковий витокошукач

Пошук витоків – стисненого повітря, газу, вакууму

Лише 25 % затрат на компресорне обладнання пов’язані з самим обладнанням. Решта 75 % витрат йдуть на енергію, необхідну для стиснення повітря. Використовуючи ультразвукове діагностичне обладнання SDT в якості витокошукача, ви зможете бути впевнені, що не втрачаєте цінний ресурс у вигляді стисненого повітря даремно.

Дізнатися більше

ультразвуковий контроль рівня тертя підшипників та необхідності в змащенні

Контроль рівня змащення підшипників

Основною метою змащення є зменшення небажаного тертя та контакту метал-метал. Ультразвук може виявити підвищений рівень тертя в результаті як надмірного, так і недостатнього змащення. Використовуючи відповідне ультразвукове обладнання SDT, ви зможете спиратись на точні цифри, що відображатимуть реальний стан підшипника – до та після змащення.

Дізнатися більше

ультразвукова технологія діагностики електричного обладнання

Виявлення несправностей електричного обладнання – наприклад, електричної дуги

Виявлення електричних несправностей, особливо спалаху електричної дуги, найкраще виконувати з використанням інфрачервоної або ультразвукової технологій. Обидва варіанти мають свої сильні сторони. Проте ультразвук виявляє несправності задовго до того, як це буде можливо зробити за допомогою ІЧ-діагностики.

Дізнатися більше

ультразвукова діагностика клапанів

Моніторинг стану клапанів та запірної арматури

Незалежно від того чи це внутрішні/зовнішні витоки, чи проблеми з регулюванням потоку, протікання клапанів є загрозою для виробничих процесів. Адже якщо клапани виходять з ладу або протікають, це призводить до втрати енергії, зниження якості продукції, або навіть до простою. За допомогою ультразвукового діагностичного обладнання SDT ви зможете швидко відрізнити справні клапани від несправних.

Дізнатися більше

ультразвукова діагностика вловлювачів конденсату

Тестування і обслуговування вловлювачів конденсату

Перетворення води в пару потребує багато енергії. Коли вловлювачі конденсату виходять з ладу, вони створюють зворотній тиск в паровій системі і викликають збої технологічного процесу або проблеми з якістю продукції. Що в кінцевому рахунку призводить до непотрібних витрат. За допомогою ультразвукового діагностичного обладнання SDT ви зможете просто, легко і регулярно проводити перевірку стану ваших вловлювачів конденсату і бути впевненими, що всі вони працюють належним чином.

Дізнатися більше

ультразвукова діагностика гідравлічних систем

Моніторинг гідравлічних систем

Відмови в гідравлічних системах пов’язані з зовнішніми чи внутрішніми витоками, байпасом або засміченням. Оскільки вони викликають тертя, удари і турбулентність – всі їх можна легко виявити за допомогою ультразвуку.

Дізнатися більше

ультразвуковий метод перевірки на герметичність

Перевірка на герметичність закритих просторів різного об’єму

Є багато речей, які повинні бути герметичними. На приклад - двигун або салон автомобіля, великі транспортні контейнери, цистерни або корпус підшипника на заводі з виробництва паперу. Коли цілісність чогось порушена, може статися одне з двох: або внутрішній вміст може просочитися назовні, або щось може потрапити всередину. За допомогою ультразвукового діагностичного обладнання SDT та спеціального генератора ультразвуку T-Sonic ви зможете з легкістю перевірити на герметичність простір будь-якого об’єму.

Дізнатися більше


Спільно з нашим партнером, бельгійським виробником надточного ультразвукового діагностичного обладнання SDT, ми пропонуємо вам повний спектр рішень для аналізу і моніторингу - портативних і стаціонарних, мультифункціональних або вузькопофільних - які, ми впевнені, допоможуть вам вивести моніторинг, технічне обслуговування та управління станом обладнання на якісно новий рівень.


Портативні мультифункціональні аналізатори - SDT 340, SDT 270, SDT 200


аналізатори SDT 200, SDT 270, SDT 340

Серія портативних мультифункціональних аналізаторів в базовій, розширеній і повній версіях.

За допомогою асортименту датчиків кожен з аналізаторів можна легко адаптувати для застосування в різних цілях: від виявлення витоків стисненого повітря, несправностей електричного обладнання, проблем в роботі підшипників - до перевірки стану запірної арматури, конденсатовідвідників, гідравлічних систем. А в комплекті зі спеціальними генераторами ультразвуку вони також можуть бути використані для перевірки на герметичність закритих просторів.

Надають точні дані по 4 індикаторам стану обладнання: RMS, макс. RMS, піковий RMS, крест фактор.

Окремі моделі мають вбудовані термометр, тахометр, а версія SDT 340 - також додатковий окремий вхід для датчика вібрації.

Аналізатори серії SDT 270 також доступні в спеціальній версії ATEX (клас вибухозахисту II 1 G Ex ia IIC T3/T2 Ga) - для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі, наприклад - для перевірки на герметичність підземних резервуарів для зберігання палива чи нафтопродуктів, для діагностики шахтного обладнання, а також обладнання, що застосовується в олійноекстракційному, нафтохімічному виробництві тощо.

Дізнатись більше:

Ультразвуковий портативний аналізатор SDT 340 (pdf 0,4 Мб)

Аналізатор SDT 270 в спеціальній версії TankTest (pdf 1,8 Мб)

Стаціонарні системи моніторингу для найбільш відповідального обладнання


Готове рішення для моніторингу стану, що поєднує в собі універсальність ультразвуку, аналітику вібрації, стандартні протоколи зв'язку і вбудоване програмне забезпечення для збору, аналізу та прогнозування змін показників в майбутньому.

Доступні в двох варіантах: Vigilant на 8 каналів і модульний Online4US - від 4 до 32 каналів для ультразвуку і вібрації, які можна підключати в будь-якій комбінації.

Дізнатись більше:

Vigilant – стаціонарний пристрій для онлайн-моніторингу стану обладнання (pdf 0,4 Мб)

стаціонарні системи Vigilant та Online4US від SDT

LUBEXPERT - система моніторингу та управління процесом змащування


LUBExpert – комплексне управління змащуванням

Комплексна інтелектуальна система, що складається з ультразвукового аналізатора і програмного забезпечення.

Крім функціоналу аналізатора LUBEChecker (визначення оптимального інтервалу і кількості мастила), LUBExpert також:

 • надає допомогу у виборі потрібного мастильного матеріалу,
 • веде облік усіх підшипників (в тому числі їх розмір і тип),
 • збирає і зберігає дані по всім процедурам змащування і їх результатам,
 • сигналізує про необхідність внести мастило, грунтуючись на даних чотирьох індикаторів стану обладнання (RMS, макс. RMS, піковий RMS, крест фактор),
 • в інтерфейсі спеціального програмного забезпечення створює звіти про використання мастила в розрізі вузла, відділу, підприємства.

Дізнатись більше:

LUBExpert – комплексне ультразвукове рішення для управління програмою змащування (pdf 0,3 Мб)

Акустична камера SonaVu - ультразвуковий детектор нового покоління


Точний, швидкий і надійний інструмент для моніторингу великої кількості обладнання за лічені хвилини.

Складається з матриці з високочутливих широкосмугових мікрофонів (112 штук) і прецизійної оптичної камери.

Дозволяє виявляти дефекти обладнання на відстані до 50 метрів і виводити їх розташування на екран.

Дізнатись більше:

Акустична камера SonaVu (pdf 0,3 Мб)

акустична камера sonavu

Лінійка Checkers - серія портативних вузькопрофільних аналізаторів базового рівня


Серія аналізаторів Checkers від SDT

На відміну від серій SDT 200, 270, 340, лінійка аналізаторів Checker є серією окремих рішень для вузьконаправлених задач:

LeakChecker - витокошукач, простий і надійний інструмент для виявлення витоків стисненого повітря і вакууму в умовах шуму

LubeChecker - аналізатор, що дозволяє точно визначити потрібну кількість мастила і оптимальний інтервал змащування підшипників - опираючись на реальні показники їх роботи

TRAPChecker - ультразвуковий аналізатор для відстеження стану конденсатовідвідників і клапанів

TIGHTChecker - спеціальний аналізатор в комплекті з генератором ультразвуку - для перевірки на герметичність будь-яких закритих просторів

HATChecker - ультразвуковий інструмент для перевірки герметичності кришок люків кораблів

ULTRAChecker - сумісний з будь-яким ультразвуковим датчиком SDT 2-го покоління (як контактними, так і мікрофонного типу), що дозволяє його адаптувати для використання в більшій кількості застосувань: для виявлення витоків повітря, проблем зі змащенням підшипників, несправностей в конденсатовідвідниках, клапанах, електричному обладнанні

Датчики і генератори ультразвуку


Датчики контактні (голчастий, різьбовий) і мікрофонного типу (з діапазоном моніторингу від 0 до 91 метрів) - для застосування з аналізаторами SDT 340, SDT 270, SDT 200.

А також стаціонарні датчики серії CONMON Sense - для постійного відстеження стану обладнання (можуть бути інтегровані в більшість промислових систем збору даних, але також - в стаціонарну систему моніторингу Vigilant від SDT).

Також доступні спеціальні генератори ультразвуку, використання яких дозволяє перевірити на герметичність закриті простори різних розмірів.

контактні, безконтактні та стаціонарні ультразвукові датчики SDT

Програмне забезпечення


UAS3, UASLite, LEAKReporter, SHERLOGReporter

Від простих і зрозумілих додатків для документування і складання звітів по відслідковуванню витоків (LEAKReporter) і по перевіркам на герметичність кришок люка (SHERLOGReporter) - до професійного програмного забезпечення для збору даних, їх аналізу, обробки і прогнозування роботи обладнання (UASLite і UAS3).

Всі ці рішення створені, щоб допомогти вам отримати краще розуміння про «здоров'я» вашого обладнання - ретельно і детально збираючи для вас точні дані про його стан.

Використовуючи цю інформацію, ви зможете:

 • попереджати поломки
 • підвищити надійність роботи свого обладнання,
 • знизити затрати енергії (за рахунок усунення витоків - стисненого повітря, газу, вакууму)
 • підвищити безпеку персоналу (відстежуючи поломки електрообладнання)
 • поліпшити якість продукції, що випускається
 • оптимізувати витрати як на обслуговування обладнання, так і на весь виробничий процес.

Матеріали для завантаження


Ультразвуковий портативний аналізатор SDT 340: основні характеристики

Портативний аналізатор ультразвуку та вібрації SDT 340 - SDT - Брошура - 2021 - (Укр) - 0,3 Мб

LubeChecker – ультразвуковий аналізатор для точного і своєчасного змащення підшипників

Ультразвуковий аналізатор LubeChecker - SDT - Брошура - (Укр) - 0,3 Мб

LeakChecker – ультразвуковий витокошукач для пошуку витоків стисненого повітря, газу, вакууму

Ультразвуковий витокошукач LeakChecker - SDT - Брошура - (Укр) - 0,4 Мб

TrapChecker – ультразвуковий прилад для діагностики вловлювачів конденсату

Ультразвуковий діагностичний прилад для перевірки стану конденсатовідвідників TrapChecker - SDT - Брошура - (Укр) - 0,4 Мб

TightChecker - ультразвуковий прилад для перевірки на герметичність будь-яких закритих просторів

Ультразвуковий діагностичний прилад для контролю герметичності TightChecker - SDT - Брошура - (Укр) - 0,4 Мб

Vigilant – стаціонарний пристрій для онлайн-моніторингу стану обладнання

Стаціонарна система онлайн-моніторингу стану обладнання Vigilant - SDT - Брошура - (Укр) - 0,4 Мб

LUBExpert – комплексне ультразвукове рішення для управління програмою змащування

Ультразвукове рішення LUBExpert для точного та своєчасного змащування підшипників - SDT - Брошура - 2021 - (Укр) - 0,3 Мб

Аналізатор SDT 270 в спеціальній версії TankTest для перевірки на герметичність підземних резервуарів

Ультразвукове рішення для контролю герметичності підземних резервуарів SDT 270 TankTest - SDT - Брошура - 2020 - (Укр) - 1,8 Мб


Акустична камера SonaVu від SDT для швидкої перевірки великої кількості обладнання

Акустична камера SonaVu - SDT - Брошура - 2020 - (Укр) - 0,3 Мб

Універсальний ультразвуковий аналізатор SDT ULTRAChecker для виконання широкого спектру діагностичних задач

Ультразвуковий аналізатор ULTRAChecker – універсальне рішення проблем моніторингу обладнання - SDT - Брошура - 2022 - (Укр) - 425 Кб

Ультразвуковий аналізатор SDT HATCHecker для перевірки на герметичність трюмів кораблів

Ультразвуковий аналізатор HATCHecker для контролю герметичності кришок люка (трюмів) - SDT - Брошура - 2022 - (Укр) - 652 Кб


Звертайтеся, наші інженери проконсультують і допоможуть підібрати краще рішення для ваших задач.


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку.