Центрування насоса

Центрування насоса

Система «насос-муфта-двигун» - один з найпоширеніших в промисловості варіантів спареного (з’єднаного) обладнання.

Зазвичай насосний агрегат, який постачається в зборі, центрується виробником обладнання. Проте, в процесі транспортування та встановлення співвісність валів з високою ймовірністю буде порушена. Тому рекомендовано проводити центрування валів не лише після будь-якого втручання в систему «насос-муфта-двигун», але й для абсолютно нових - після їх монтажу та підключення в систему. Більше того, якщо це відповідальне обладнання - перевірку співвісності варто проводити кожен рік.Чому важливо проводити перевірку співвісності?

Неспіввісність системи «насос-муфта-двигун» може бути причиною понад 50 % несправностей у машинах, що обертаються. Це призводить до таких проблем: зношені або пошкоджені стяжки, вібрація та надмірний знос підшипників та ущільнень, знос кілець. А робота обладнання в умовах особливо великої неспіввісності може навіть призвести до поломки кріплення або корпусів насоса / двигуна


Кутова неспіввісність

Кутова неспіввісність

Паралельне зміщення валів

Паралельне зміщення валів


Центрування насоса (насосного агрегату) є надзвичайно важливим етапом обслуговування обладнная. Це дозволяє:

  • збільшити термін експлуатації підшипників та ущільнень – як насоса, так і двигуна
  • мінімізувати знос муфти
  • зменшити енерговитратиКоментар фахівця

Як показує наш досвід - центрування валів необхідно проводити після будь-якого втручання в систему крилатка-муфта-двигун (КМД). На приклад, абсолютно нову систему насос-муфта-двигун після монтажу в робочу систему також необхідно центрувати - навіть якщо постачальник запевняє, що на виробництві насос центрували.

Нещодавній приклад: до нас звернулось комунальне підприємство, що постачає населенню теплоенергію. Вони поставили нову систему «насос-муфта-двигун» і після монтажу в систему і підключення всіх трубопроводів вирішили про всяк випадок перевірити співвісність. Як виявилося – недаремно. Після перевірки нашими інженерами було виявлено значне відхилення від допустимих значень – малюнок 1:

Перевірка співвісності
Перевірка співвісності

Малюнок 1

Перевірка співвісності

Малюнок 2


Після проведення центрування показники співвісності були приведені до нормальних значень (малюнок 2).

Тимофій, фахівець з неруйнівного контролю, інженер Технічного центру ГалпідшипникЧому вам варто звернутися до нас:
  • Всі наші інженери є фахівцями з неруйнівного контролю (вібродіагностики) 2 рівня кваліфікації та мають багаторічний досвід виконання робіт по центруванню (вивірці), а також вібродіагностиці та балансуванню обладнання різного рівня складності.
  • В своїй роботі наші інженери використовують високоточні вимірювальні прилади (SKF, EasyLaser, Fixturlaser) і калібровані пластини (дозволяють виконувати центрування насосів з максимальною точністю), та одразу враховують вплив теплового розширення.
  • За результатами центрування насосу ви отримаєте звіт про виконані роботи, стан обладнання до та після центрування та рекомендації щодо подальшого обслуговування.

Звертайтесь! Ми допоможемо зробити ваше обладнання більш надійними та ефективним, а термін експлуатації підшипників – більш тривалим.


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку.