Інструменти для монтажу-демонтажу підшипників

Вибір якісних запчастин є критичним для надійності вашого обладнання. Проте, максимізація ресурсу підшипників потребує також і їх належного обслуговування. Правильно підібрані методи технічного обслуговування та використання спеціального обладнання дозволить значно подовжити ресурс підшипників та, відповідно, підвищити ефективність та продуктивність обладнання.

Неправильний монтаж з використанням надмірних зусиль є причиною 16 % випадків передчасного виходу з ладу підшипників. Проте, навіть коли підшипник повність відпрацював свій ресурс, важливо правильно його демонтувати. Це дозволить уникнути як пошкодження валу та корпусу, які часто використовуються повторно, так і негативного впливу на строк служби підшипника, який буде монтуватися на заміну. Крім цього, неправильний демонтаж може бути небезпечним для працівників, які його виконують. Подбайте про довговічність свого обладнання та безпеку персоналу!


Гідравлічний метод при монтажі допомагає спростити збір підшипникових вузлів та забезпечити правильний монтаж деталей. Це найбільш популярний метод монтажу великогабаритних підшипників та деталей. При демонтажі цим методом легко створюється та контролюється необхідне демонтажне зусилля, що забезпечує швидкий та безпечний демонтаж та мінімізує ризик пошкодження підшипника та його посадочного місця.


Найзручнішим методом монтажу підшипників є температурний метод. Найчастіше використовують нагрівання: тобто коли за рахунок високих температур (для підшипників – до 130°C) внутрішня частина нагрівається, розширюється та дозволяє легко посадити підшипник на вал. Для цього використовують масляні ванни, піч, нагрівальний стіл або індукційний нагрівач. Інколи, діють від протилежного – охолоджують вал зрідженим газом і, таким чином, звужують його.