Сферичні роликові підшипники

Сферичні роликові підшипники це особливий клас роликових підшипників, призначених для роботи в найскладніших і найвимогливіших умовах. Все частіше інженери і виробники обладнання використовують сферичні підшипники для отримання додаткових переваг під час розробки рішень в тих галузях промисловості, де механізми працюють на межі можливостей.

Конструкція сферичного роликового підшипника

Ці самоцентрувальні, дворядні радіальні підшипники мають внутрішнє і зовнішнє кільце і бочкоподібні ролики, розділені сепаратором, що забезпечує більшу вантажопідйомність і стійкість до перекосів, в порівнянні з іншими поширеними типами підшипників, в тому числі конічними і циліндричними.

Зовнішній вигляд сферичного роликового підшипника

Основні типи підшипників розраховані на радіальне або осьове навантаження. Сферичні роликопідшипники, однак, повинні витримувати комбіновані навантаження, від помірних радіальних і осьових навантажень до найвищих. Ці підшипники також використовуються в агресивних середовищах, там, де забруднення, удари і вібрація є постійними проблемами. Міцна конструкція і висока стійкість до перекосів роблять їх найбільш придатними для важкого машинобудування, промислового обладнання та великих редукторів.

Підшипники підвищеної продуктивності

В індустрії важкого машинобудування постійно ведуться розробки підшипників з підвищеною надійністю для роботи при високих температурах, зростаючих швидкостях і навантаженнях. Нафтогазові компанії нарощують обсяги видобутку нафти і газу, гірничодобувним компаніям потрібні більш швидкісні машини для роботи в жорстких умовах, тому важливість продуктивності і надійності підшипників складно переоцінити. Сьогодні компанії шукають будь-які можливості підвищення ефективності роботи, продуктивності і збільшення свого прибутку, що неможливо без удосконалення обладнання. Тому, виробники приділяють увагу високопродуктивним підшипникам в першу чергу.

Висока продуктивність, в порівнянні зі звичайними роликовими підшипниками, проявляється в збільшенні терміну служби сферичних підшипників. Це, в свою чергу, зменшує час обслуговування механізмів в цілому, а також у зменшенні тепловиділення. Підшипники, що виділяють менше тепла, створюють потенціал для підвищення ефективності та збільшення швидкості роботи.

Останні покращення

Хоча основні принципи роботи сферичних підшипників залишаються незмінними з 1950-х років минулого століття, зростаючі потреби промисловості змушують шукати шляхи їх удосконалення, що проявляється в оптимізації внутрішньої геометрії довжини роликів і збільшення значення динамічного навантаження, а також в покращенні обробки поверхонь, що веде до збільшення швидкостей роботи при зменшенні витрат мастила, посилення корпусу підшипника для зменшення зносу, збільшенні поверхні мастила і поліпшенні теплорозсіювання.

Загальна мета всіх виробників це створення нового класу підшипників, з наступними характеристиками:

  • збільшена здатність навантаження;
  • знижена робоча температура;
  • збільшений термін експлуатації;

Зниження робочої температури на 5 градусів, в середньому, призводить до збільшення терміну роботи на 9 відсотків, а це означає суттєву економію для компаній. Отже, якщо Ви ще не розглядали сферичні роликові підшипники як рішення, зверніть увагу на перераховані вище характеристики і переваги від їх використання для Вашого підприємства.