Стопорні кільця

Стопорне кільце - незамкнуте кільце, виготовлене з вуглецевої сталі для фіксації деталей і вузлів на валу або в отворі. Стопорнi кiльця широко використовуються в механічних вузлах для закріплення підшипників, фіксації осей, ричагів і тяг. Монтуються стопорні кільця в пази (канавки, проточки), таким чином, що виступаюча частина працює як плече фіксуючи деталь на монтажному місці.

Стопорні кільця за способом кріплення поділяють на зовнішні для фіксації деталей на валу і внутрішні для монтажу механізмів в отворі. По формі кільця - на концентричні і ексцентричні. Розміри регламентуються по:

 • ГОСТ 13942-86, DIN 471 - для фіксації на валу;
 • ГОСТ 13943-86, DIN 472 - для фіксації в отворі.

Відмінність кілець вироблених за ГОСТ-ом від DIN в товщині листа з якого вони виготовлені, як правило, DIN-вські товщі, тут необхідно заміряти товщину монтажної канавки.
Метал з якого виробляють стопорні кільця, найчастіше, вуглецева сталь нержавіючі сталі або берилієва мідь. Розтин у даних кілець прямокутний тобто вони виготовляються із стрічки або з листа пружинної сталі. Бувають кільця того ж призначення з круглого або овального дроту, згідно креслення або стандарту за яким вони виготовляються.
Відрізнятися кільця можуть і протикорозійним покриттям:

 • хімічне оксидування промаслюванням;
 • цинк;
 • кадмування;
 • фосфатирование.

Залежно від робочого середовища обирають відповідне покриття.

Стопорні кільця монтуються або знімаються за допомогою спеціального інструменту - щипців (знімача), це стосується кілець які мають монтажні отвори: ГОСТ 13942 або аналог DIN 471, ГОСТ 13943 або аналог DIN 472.

Як правильно підібрати стопорні кільця?

Для підбору стопорного кільця необхідно знати наступне (йдеться про сталеві кільця):

 1. Який перетин має кільце: кругле або прямокутне. Іншими словами, виготовлені з дроту або зі стрічки.
 2. Куди кільце монтується: на вал або в отвір. Кільця бувають зовнішніми і внутрішніми, їх відмінності в розмірах і виконанні монтажних отворів, скосів, «вушок». На вал використовують ГОСТ 13942 і DIN 471. В отвір використовують ГОСТ  13943 і DIN 472.
 3. Який DIN Вам потрібен? Якщо Ви знаєте, що кільце монтується в отвір, але не знаєте який з стандартів вибрати, для початку потрібно візуально визначити кільце з «вушками» або без. ГОСТ 13942 (DIN 471) і ГОСТ 13943 (DIN 472) з «вушками». Відмінність кілець вироблених за ГОСТ-ом від DIN в товщині листа з якого вони виготовлені, як правило, DIN-вські товщі, тут необхідно заміряти товщину монтажної канавки.
 4. Який розмір? Маркуються кільця в стандартах по умовному діаметру, який, як правило, відповідає діаметру вала або отвору, куди монтується кільце. Зовнішні стопорні кільця вимірюють по внутрішньому діаметру, а внутрішні по зовнішньому. Реальний діаметр кільця трохи більше або менше, цей розмір враховує монтажну проточку (канавку).
 5. Яка марка сталі? У ГОСТах, по яких виготовляють кільця, передбачено низку пружинних сталей. Найпоширеніша марка високовуглецевої сталі для виготовлення такого роду виробів 65Г. Можна замовити також із сталі 60С2А або з нержавіючої сталі 40Х13.
 6. Яке покриття? Зазвичай для покриттям стопорних кілець використовується хімічне оксидування промаслюванням. При необхідності можна замовляти покриті кадмієм або цинком.

Більш детальну інформацію Ви можете дізнатися у наших менеджерів.


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку