Шківи

Шків - фрикційне колесо з ободом, зубами по окружності, яке передає момент обертання від двигуна до вузла, який оберається, агрегату за рахунок паса.

Клиновий шків

Клинові шківи передають момент обертання за допомогою клинових пасів. Бувають двух основних типів: під втулку і під розточку.
Втулка - деталь машини, механізму, приладу циліндричної або конічної форми, що має осьовий отвір, в який входить інша деталь. В клинових шківах під втулку в якості системи кріплення на вал використовується втулка (Taper bush).
Перевагами шківів під втулку є:

  • Зміна посадочного діаметру шківа. Можливість швидкої зміни посадочного діаметру шківа на вал за допомогою заміни втулки;
  • Ремонт. Можливість відновлення працездатності шківа, втраченої внаслідок його пошкодження в місці посадки на вал, що схильний до підвищеного механічного зносу, шляхом заміни втулки.

Клинові шківи під розточку мають невеликий отвір в центрі шківа, який розточується кінцевим споживачем до необхідного йому посадкового діаметру на вал. Для розточування отвору необхідно спеціалізоване обладнання.

Зубчатий шків

Зубчаті шківи передають момент обертання через зубчаті паси. Даний тип шківів характеризується наявністю на поверхні обода поперечних зубів, які служать для забезпечення чіпкого зчеплення з пасом зубчатого типу, якому передається рух від обертового шківа. Так само, як клинові шківи, бувають під втулку і під розточку. Матеріал - алюміній, сталь, чавун.

Поліклиновий шків

Поліклинові шківи - це результат послідовних робіт з подальшого розвитку елементів приводу. Даний привід поєднує в собі незвичайну еластичність з хорошою передачею потужності.

Шків для плоских пасів
Шківи для плоских пасів

Шківи для плоских пасів застосовуються  для передачі моменту обертання між валами механізмів і машин за допомогою гнучкого зв'язку плоского паса. Вали можуть бути з паралельними, пересічними або з перехресними осями. У механічних приводах плоско-пасові передачі зазвичай використовуються для зниження частоти обертання.

Шківи під круглі паси
Шківи під круглі паси

Шківи під круглі паси використовуються для передачі малої потужності і транспортування легких вантажів. Переваги кругло-пасової передачі полягають в підвищеній гнучкості й еластичності.Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку.