Підшипники та підшипникові вузли для комбайнів

Запчасти для комбайнов

Є два важливих нюанси, які потрібно враховувати, якщо ми говоримо про підшипники для сільськогосподарських комбайнів. По-перше, гранично інтенсивний режим роботи такої техніки та складні експлуатаційні умови для всіх її вузлів: великі, іноді ударні, навантаження, досить високі швидкості обертання, помірно забруднене середовище. По-друге - контакт окремих вузлів з готовою продукцією.

Тому, що б підшипники, які ви використовуєте для своїх комбайнів, повністю виробляли свій ресурс і не підводили в відповідальний період збирання врожаю, вони повинні:

  • відповідати вимогам по навантаженню, швидкості обертання і бути захищеними від потрапляння пилу, бруду і вологи
  • бути, по можливості, змазаними на весь період експлуатації (і надійно ущільненими) - щоб уникнути витікання мастила і забруднення продукції

Спільно з нашими партнерами - компаніями-виробниками підшипників і підшипникових вузлів, які у співпраці з ОЕМ-виробниками розробляють продукцію для першої комплектації сільгосптехніки, ми пропонуємо вам великий вибір підшипників, створених спеціально для важких умов роботи такої техніки.

Вставні корпусні підшипники (Y-підшипники)

Наш досвід показує, що найбільш затребуваним типом підшипників для комбайнів є корпусні підшипники Y-типу.

Вони можуть кріпитися на вал за допомогою гвинтів (підшипники типу UC, US, YAR, YARAG, YAT), або за допомогою ексцентрикового стопорного кільця (підшипники типу EX, ES, YEL, YELAG, YET, FH, HC). Другий варіант зазвичай застосовується в середніх або важких умовах експлуатації (наприклад, при підвищених навантаженнях або швидкостях).

Вони можуть мати ущільнення з різним ступенем захисту - від стандартних одно кромкових до спеціалізованих. Наприклад, ущільнення AGR в підшипниках NTN-SNR, де 3-кромкове ущільнення посилено оцинкованою пластиною. Або спеціальне високошвидкісне ущільнення від SKF - 3-lip HS, яке відрізняється здатністю витримувати більш високу швидкість - до 1000 оборотів / хв (тоді як інші 3-кромкові ущільнення - тільки 600 об/хв).

Корпусні підшипники можуть бути з каналами під змащення, або не мати їх, але бути змащеними на весь період експлуатації.

Кожен з варіантів має свої переваги і ми раді, що наш великий асортимент дозволяє вам вибрати оптимальне рішення під свої задачі.

Підшипники з 6-гранним отвором

Іншим поширеним типом підшипників, які використовуються на сільськогосподарських комбайнах є підшипники з шестигранним отвором.

Вони задіяні в роботі жатки, похилої камери, ротора, грохоту.

Більшість з них закриті стандартним однокромковим ущільненням - і цього рівня захисту достатньо для більшої частини таких підшипників. Деякі типорозміри підшипників з шестигранним отвором доступні з 3-кромковим ущільненням - для тих випадків, де ризик потрапляння забруднення вищий.

Також вони можуть бути як зі сферичним зовнішнім кільцем, так і з циліндричним.

Всі вони змащені на весь період експлуатації і не вимагають повторного змащування.

Стандартні кулькові підшипники – однорядні та радіально-упорні дворядні

Також на комбайнах використовуються стандартні кулькові радіальні підшипники. Однорядні можуть використовуватися як альтернатива Y-підшипникам - коли простір для монтажу обмежено, або коли швидкості обертання повинні бути вищими, а посадка на вал або в корпус - щільнішою.

Компанія SKF удосконалила стандартні позиції кулькових однорядних підшипників і пропонує їх в спеціальному виконанні AAG-VA387 - з посиленим ущільненням і мастилом, призначеним для таких важких умов роботи, як в сільському господарстві. Підшипники в стандартному виконанні також можуть використовуватися.

Дворядні кулькові радіально-упорні підшипники (типу 3201, 3204, 3214) використовується на жатках. Спеціальна внутрішня конструкція підшипника дозволяє витримувати більш високі навантаження.

Ми можемо запропонувати їх як у відкритому варіанті, так і в закритому.

Дворядні роликові сферичні підшипники

Застосовуються здебільшого у важкій промисловості. В сільгосптехніці задіяні там, де підшипникам доводиться витримувати надзвичайно високі (в порівнянні з кульковими підшипниками) навантаження - в похилій камері, роторі, грохоті.

Застосовуються як відкриті, так і закриті - останні не тільки захищають підшипник від забруднення, але й утримують мастило всередині підшипника, що в разі контакту з продукцією особливо актуально.


Також читайте: Нова розробка від NTN-SNR - Kizei: cферичні роликові підшипники з металевими захисними пластинами - захист від твердих частинок, надійне утримання мастила, значно збільшений термін служби.

Підшипникові вузли

Овальні, квадратні, круглі.

Сірий або ковкий чавун, з якого зроблені корпуси, відмінно захищає їх від ударних навантажень, а ущільнення - від забруднення і витікання мастила.

Всі вузли розбірні, а значить у вас є вибір - купити їх вже зібраними, або самостійно зібрати з відповідних підшипника і корпуса (але в такому випадку потрібно вибирати всі деталі одного виробника).

Наші фахівці підберуть потрібний вам ремінь - за каталожним номером, за маркуванням або за розміром.

Будь ласка, звертайтеся - проконсультуємо, підкажемо, підберемо.

Також багато корисної та детальної інформації про запчастини до сільгосптехніки ви знайдете тут:
Каталог SKF
Каталог NTN-SNR
Каталог SKF
Буклет ZVL

Рішення для сільського господарства - SKF - Каталог - 2019 - (Анг) - 4 Мб

Рішення для сільського господарства - NTN-SNR - Каталог - 2018 - (Рос) - 12,1 Мб

Корпусні підшипники SKF Y-типу для сільськогосподарської техніки - Каталог - 2011 - (Рос) - 1,4 Мб

Корпусні підшипники Y-типу - ZVL - Буклет - 2019 - (Анг) - 2,2 Мб


Бажаємо вам спокійного і успішного збирання урожаю!


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку