Sentinel - нова лінійка підшипників та вузлів для харчової промисловості від NTN

Sentinel - нова лінійка підшипників та вузлів для харчової промисловості від NTN

08.12.2021


Підшипники з нержавійки з твердим мастило класу NSF H1

Компанія NTN презнтувала нову лінійку вузлів з нержавіючої сталі або термопласту та підшипників з нержавіючої сталі серії Sentinel, розроблених спеціально для харчової промисловості.


На справді, лінійка Sentinel – не така вже і новинка. На північноамериканському ринку вона активно використовується з 2016 року і вже встигла стати популярним рішенням серед харчових підприємств. За 4 роки попит на Sentinel зріс на 74 %, а сама лінійка двічі (в 2018 та в 2019 роках) отримувала премію BSA CBS Excellent Award – нагороду Асоціації фахівців по підшипникам (BSA) за видатні досягнення в області інновацій та дизайну продукції.


Що ж собою представляє серія Sentinel? Це спеціальні кулькові та вставні корпусні підшипники, заповнені твердим мастилом Lubsolid®, а також корпуси з нержавіючої сталі або термопласту. Вони розроблені спеціально для застосувань в висококорозійному та агресивному середовищі, де застосовується миття під тиском або там, де є високі вимоги до гігієни.


Тверде мастило Lubsolid® - це пориста полімерна матриця, яка просочена мастилом, сертифікованим відповідно до NSF H1. У вставних корпусних підшипниках воно займає 100 % вільного об’єму підшипника. В кулькових підшипниках - розміщене лише між тілами кочення, що дозволяє використовувати підшипник на граничних швидкостях від 2500 до 10000 обертів на хвилину (в залежності від розміру підшипника).


Тверде мастило Lubsolid® в підшипниках серії Sentinel вирішує одразу декілька дуже актуальних для харчового виробництва питань:


 • По-перше, навіть під час мийки обладнання під тиском мастило залишиться там, де йому і належить бути – в середині підшипника. Воно не витікає, а отже не забруднює продукти і не залишає ваш підшипник без змащення.
 • По-друге, воно не розшаровується під дією механічних та термічних навантажень, а тому надійно утримується в місці контакту тіл кочення та доріжки кочення і, оберт за обертом, продовжує виконувати свою основну функцію – зменшувати тертя.
 • По-третє, воно не потребує заміни - а отже ви зберігаєте час своїх працівників, який би вони витрачали на повторне змащення.

Інші сильні сторони лінійки Sentinel:


 • Кулькові підшипники виготовлені з виосокоякісної нержавіючої сталі 440С (сепаратор – нержавіюча сталь 304С) та захищені з двох боків посиленим еластомерним ущільненням типу LL. Представлені у типорозмірах від 6000-6008 та 6200–6208 (для валів діаметром від 10 до 40 мм)
 • Вставні корпусні підшипники типу UC (з кріпленням до валу за допомогою гвинтів) також виготовлені з високоякісної нержавіючої сталі марки 440С, яка рекомендована для харчового виробництва. Вони надійно ущільнені від потрапляння забруднення та вологи. Доступні в типорозмірах від 204 (SUC204FG1) до 210 (SUC210 FG1) (діаметр валу від 20 до 50 мм).

Підшипникові вузли серії Sentinel з термопласту або нержавійки - спеціальне рішення для харчового виробництва

Всі корпусні підшипники можуть бути укомплектовані корпусами відповідного типорозміру, виготовленими або з нержавіючої сталі, або з термопласту.


 • Нержавійка – ідеальний варіант для застосувань, де використовується очистка з агресивними миючими засобами. Навіть в цих умовах вони демонструють відмінну стійкість до корозії.
 • Корпуси із термопласту (PBT) мають особливу конструкцію та спеціальну обробку поверхні – для запобігання накопиченню залишків технологічного матеріалу на поверхні корпусу. Стійкі до дії великої кількості хлоровмісних та агресивних миючих засобів. Монтажні отвори пластикових корпусів посилені спеціальними вставками з нержавіючої сталі.

Всі підшипникові вузли мають канавки під захисні кришки (кришки потрібно замовляти окремо).


Використання підшипників та вузлів Sentinel - ефективне рішення не лише з точки зору технологічних процесів та гігієни, але й з позиції зменшення сукупної вартості володіння (TCO) вашого обладнання. Це досягається за рахунок збільшення тривалості використання підшипників, зменшення затрат на обслуговування (як змащення, так і заміна підшипників) та підвищення операційної готовності обладнання.


Отже, чому підшипники та вузли серії Sentinel – це справді хороше рішення для харчового виробництва:


 • мають значно більш тривалий термін експлуатації в порівнянні зі стандартними підшипниками та вузлами
 • стійкі до впливу висококорозійного та агресивного середовища
 • змащені на весь термін експлуатації мастилом з харчовим допуском класу NSF H1
 • не потребують обслуговування
 • суттєво зменшують сукупну вартість володіння обладнання

Детальніше про підшипники та вузли для харчової промисловості від NTN ви можете дізнатися в каталозі (pdf)

Більше про компанію NTN

Повернутись до новин