Нове замовне самоуправство корумпованої харківської поліції

Нове замовне самоуправство корумпованої харківської поліції

10.01.2017

Шановні клієнти та ділові партнери!

У період з вересня 2016 р. по січень 2017 року, деякі з Вас отримали вимоги від начальника відділення слідчого відділу Холодногірського відділу поліції ГУ НП в Харківській області слідчого Трус М.В. вимоги «в порядку ст. 93 КПК України» надати документи по взаємовідносинам з нашим підприємством. Вимога інколи супроводжується із повісткою про виклик для участі у слідчій дії – допиті.

Такі вимоги продовжують розсилатися. У зв’язку з тим, що така практика не припинилась, вважаємо за необхідне довести до Вашого відома наступну інформацію, щоб убезпечити клієнтів ПП «ТД «Галпідшипник» від незаконного втручання правоохоронних органів в господарську діяльність:

Вимоги обґрунтовуються проведенням досудового розслідування кримінального провадження № 42016221090000055. Проте, по даному кримінальному провадженню ПП «ТД «Галпдішипник» не є ані стороною, ані учасником, ані іншим суб’єктом досудового розслідування, про що може свідчити, зокрема, ухвала слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова Євтіфієва В.М. від 09.06.2016 р. по справі № 642/1365/16-к провадження 1кс/642/873/16, а також безліч наявних в нас постанов слідчого по вказаному кримінальному провадженню.

Частина ухвали суду про статус ТД ГалПідшипник

Досудове розслідування, згідно Вимоги, проводиться за ознаками шахрайства (ч.3 ст. 190 КК України) та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ч.1 ст. Стаття 364-1 КК України). Всупереч предмету розслідування зміст Вимоги сформульований так: «В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що ПП «ТД «Галпдішипник» та його відокремлені підрозділи за для надання податкової вигоди реальному сектору економіки щодо незаконного формування податкового кредиту з ПДВ та завищення валютних витрат з податку на прибуток підприємства створили фіктивні підприємства, через які підроблює прибуткові документи»

Вказані дії можуть розслідуватися лише в межах кримінальних проваджень по статтям 205 та 212 КК України.

Фактичний предмет розслідування кримінального провадження № 42016221090000055: продаж двом фізичним особам підшипників на території Харкова! Діяльність нашого підприємства, його відокремлених підрозділів, а також взаємовідносин з клієнтами не є предметом досудового розслідування.

І остання рішуча теза на Вашу користь: згідно Ухвали Ленінського районного суду м. Харкова від 29.12.2016 р. по справі № 642/7592/16-к провадження № 1‑кс/642/2107/16, слідчого Трус М.В. відвели від проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 42016221090000055. Вирішується питання про прийняття останньої до дисциплінарної та кримінальної відповідальності за підробку документів.

Відтак, вона не наділена жодними владними повноваженнями у проведенні досудового розслідування вказаної кримінальної справи, і Вимога внаслідок цього не підлягає виконанню.

Підсумуємо:

  • подібні вимоги є не обов’язкові з юридичної точки зору, не створюють і не створять для Вас будь-яких обов’язків, а дії посадових і службових осіб Холодногірського відділення поліції мають замовний самоуправний незаконний характер;
  • надання документів правоохоронцям без відповідного дозволу суду – це виключно Ваше право, яке може бути здійснено по Вашій добровільній згоді. Таку згоду, Ви маєте право нікому не давати, і ніякі заходи впливу до Вас застосовані не будуть.

Пам’ятайте, обов’язкові для виконання тільки ЗАКОННІ ВИМОГИ (тобто вчинені у рамках повноважень і на підставі норм КПК України) слідчих!!! Отримані Вами листи такими не є.

Нашим клієнтам надається юридична допомога з підготовки мотивованих письмових відповідей поліціянтам та консультації адвокатами компанії (Гусельников Мирослав Олександрович – тел. (067) 912-39-99, та Дмитрашко Сергій Володимирович – тел. (067) 282-74-57).

Зразок мотивованої письмової відповіді слідчому, яку ми рекомендуємо використати, а також скан-копію ухвали суду про відвід слідчого Ви можете скачати за посиланням на цій сторінці.

Зберегти ухвалу про відсторонення слідчого

Одночасно, велике прохання до Вас: повідомляти нас про кожний випадок таких незаконних вимог від правоохоронців, та зберігати оригінал листа і конверта, яким він надійшов. Скан-копію листів та конвертів до цих листів просимо надсилати на такі електронні‑поштові скриньки: press@galp.com.ua, advokatpro@mail.ua.

За для надання додаткових роз’яснень чи правової допомоги відносно отриманих Вами листів контактні дані для зв’язку з нами:

Адвокати – (067) 912-39-99 (Гусельников Мирослав Олександрович), (067) 282-74-57 (Дмитрашко Сергій Володимирович);

 

Будьте пильні та уважні!

 

Директор Приватного підприємства

«Торговий дім «ГалПідшипник»

О.Е. Тільман

Повернутись до новин