Ультразвуковий моніторинг стану гідравлічних систем

Використовуйте сучасні прості й ефективні технології для моніторингу стану гідравлічних систем



Гідравлічні системи — це ще один спосіб перетворювати електрику в механічну енергію. Насос, який зазвичай приводиться в дію електродвигуном, переміщує гідравлічну рідину через систему. Система зазвичай складається з: резервуару для гідравлічної рідини, трубопроводів високого тиску (для подачі рідини), регулюючих клапанів (подача рідини туди, де це необхідно), запобіжних клапанів (безпека) і циліндрів (вироблення механічної енергії).

Але якщо насосу і двигуну приділяється уваги, то решта системи зазвичай експлуатується до відмови. Безсумнівно, ультразвукове дослідження могло б змінити такий підхід; особливо з урахуванням його універсальності, простоти використання і можливості застосовувати для ідентифікації більшості гідравлічних дефектів.

Як виявити витік гідравліки? Які найбільш поширені види відмов?


Режими відмови в гідравлічних системах включають зовнішній витік, внутрішній витік, байпас і засмічення. Ультразвук виявляє їх, тому що вони викликають тертя, удари і турбулентність.


ТЕРТЯ:

  • Підшипники в двигуні і насосі
  • Тертя поршня об внутрішню частину циліндра
  • Тертя штоку об сальник

УДАРИ:

  • Кавітація на вакуумній (всмоктуючій) стороні насоса
  • Кавітація на напірній стороні насоса
  • Вихід з ладу підшипників і муфт

ТУРБУЛЕНТНІСТЬ:

  • Протікання ущільнення поршня або брудознімача
  • Протікання корпусу ізолюючого клапана.
  • «Лопання» дрібних бульбашок при будь-якому внутрішньому витоку.


Зовнішні та внутрішні витоки


Як це не дивно, але внутрішні витоки легше виявити за допомогою ультразвуку, ніж зовнішні. Оскільки внутрішній витік в гідроциліндрі повільно проходить через ущільнення поршня, найкраще положення для контактного датчика - нижче за течією від потоку рідини.

Для виявлення зовнішніх витоків візуальний огляд найбільш інформативний. Деякі зовнішні витоки, такі як розрив шланга або фітинга, легко виявити - просто йдіть по сліду розлитого мастила. Тим часом інші не настільки очевидні. На приклад, витоки, які повільно просочуються, поступово послаблюючи роботу системи - аж до її відмови. Вони рідко генерують ультразвуковий сигнал, а тому виявити їх детекторами важко. В результаті краще, що можна зробити, - це простежити сліди мастила аж до джерела витоку.



Клапани


Клапани відіграють важливу роль в гідравлічних системах. Їх завдання — спрямовувати потік рідини туди, де вона необхідна. У ультразвуку є багато можливостей для виявлення проблем гідравлічних клапанів.

Двохходовий клапан регулює потік рідини за двома напрямками. Один напрямок — для висуву циліндра, інше - для повернення його в початкове положення. Коли цей клапан або пропускає, або заклинює, система втрачає функціональну здатність.

Метод діагностики полягає в порівняння показань в момент регулювання потоку. Чим більше потік тим менше відбувається турбулентний потік. Отже при зниженні показу турбулентність буде збільшуватися, а отже збільшуватися значення в дБмкВ. Відсутність змін свідчить про вихід з ладу двухходового регулюючого клапана.

Запірний клапан зупиняє потік гідравлічної рідини в заданому напрямку. Він зазвичай використовуються для обслуговування системи або з міркувань безпеки. Може бути використаний для тимчасової зупинки системи – на час підключення допоміжного обладнання. Справний запірний клапан не повинен мати вихідного потоку. Що б це перевірити - розмістіть контактний датчик в трьох положеннях: над ним, під ним і безпосередньо на ньому. Потім прислухайтеся до турбулентності в вигляді безперервного потоку або «бульбашок, що лопаються» на виході. Відмінності можуть бути невеликими, тому порівняйте значення дБмкВ у всіх трьох положеннях.



Що буде, якщо нічого не робити?


Існує безліч можливостей підвищити надійність гідравлічних систем за допомогою ультразвуку. Те, що вони не обертаються, ще не означає, що вони не можуть призвести до позапланових простоїв. Тому працівникам, відповідальним за надійність обладнання, необхідно підвищувати важливість гідравлічних систем в своїх програмах моніторингу стану. Сучасні технології прості й ефективні, і ігнорувати їх можливості для моніторингу стану гідравлічних систем - неправильно.



Обирайте кращий інструмент для ультразвукового моніторингу гідравлічних систем:


Ультразвуковий портативний аналізатор SDT 340: основні характеристики

Портативний аналізатор ультразвуку та вібрації SDT 340 - SDT - Брошура - 2021 - (Укр) - 0,3 Мб


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку