Компресорна станція Воловець

Компресорна станція Воловець

29.10.2017

ГКС «Воловець»

ГКС «Воловець» розташований на висоті 700 метрів над рівнем моря, входить до складу Хустського лінійного управління магістральних газопроводів, - структурний підрозділ ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».

Основним завданням Хустського управління в тому числі й ГКС «Воловець», є транспортування газу до споживачів Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей України та на експорт в країни Західної Європи.

Після прийняття важливого державного рішення на початку 80-х років було розпочато будівництво нових магістральних газопроводів для перекачування газу з північних газових родовищ Росії в Україну та країни Центральної і Західної Європи. І за досить короткі терміни було збудовано потужний магістральний газопровід «Уренгой-Помари -Ужгород».У 1983 році збудовані компресорні станції на цьому газопроводі були введені в експлуатацію, і перші мільйони блакитного палива поступили на експорт для споживачів Європи та населених пунктів нашої країни. Почався період інтенсивної газифікації сіл та міст області.

За п’ять років значно зросла необхідність збільшення експорту газу в Європу і власним споживачам. В 1988 році розпочато будівництво нового експортного газопроводу «Прогрес» (Ямбург- Західний кордон України), який також проліг через Карпати, майже паралельно з МГ «Уренгой-Помари -Ужгород».

У 1991 році він був введений в експлуатацію з новозбудованою компресорною станцією (зараз КС-2 ГКС Воловець) яку було розміщено вже на існуючому проммайданчику.

Повернутись до новин