Ідентифікація механічних пошкоджень (підшипники, редуктори, дефекти мастила та ін.) за допомогою ультразвуку

ВИЯВЛЯЙТЕ МЕХАНІЧНІ НЕСПРАВНОСТІ — ПЕРШ НІЖ ВОНИ ПРИЗВЕДУТЬ ДО ЗУПИНКИ ВИРОБНИЦТВА


Лише невеликий відсоток підшипників відпрацьовують сповна закладений в них ресурс. Причини можуть бути різні: неправильний монтаж, неналежне обслуговування, погане змащування тощо. Іноді проблеми виникають майже відразу після монтажу - в зв'язку з неправильною установкою обладнання. Але при цьому багато машин все ще обслуговуються на основі планово-попереджувального ремонту, а деякі - працюють до відмови. Обидві стратегії неефективні і марнотратні.


НЕЯКІСНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПРИЗВОДИТЬ ДО АВАРІЙНИХ ВІДМОВ


Необхідність моніторингу стану обладнання для своєчасного усунення дефектів підшипників


Без регулярних перевірок і моніторингу стану неможливо оцінити точний стан вашого обладнання. Але без цього ви не зможете передбачити і попередити поломки, які можуть загрожувати не тільки вашому виробничому процесу, але також навколишньому середовищу і, що найгірше, безпеці працівників.
Час простою коштує дорого. Час незапланованого простою - ще дорожче. Програма моніторингу стану покликана відстежувати і аналізувати стан обладнання, щоб розпізнати потенційні поломки і запланувати ремонтні роботи.
Обізнаність про стан вашого обладнання - єдиний спосіб звести до нуля кількість незапланованих простоїв і забезпечити ефективну і безпечну роботу обладнання на вашому підприємстві.Навіщо використовувати ультразвук для діагностики механічних пошкоджень


Ультразвук виявляє тертя, удари і турбулентність раніше, ніж будь-яка інша технологія моніторингу стану.

Дефекти підшипників викликають тертя і удари. Проблеми зі змащенням - чи то недостатнє, чи то надмірне змащення - викликають підвищене тертя підшипників і, в кінцевому підсумку, удари. Однак ультразвук виявляє ці несправності раніше, ніж підшипник досягає точки неповернення. Це дозволяє спланувати коригуюче обслуговування для відновлення підшипника і обладнання.

Ультразвук розташований на вершині кривої D-I-P-F (Проектування - Монтаж - Потенційний вихід з ладу - Вихід з ладу), що дає відділу технічного обслуговування максимально велике вікно можливостей для підготовки.Як прогнозувати вихід з ладу підшипників за допомогою ультразвукового моніторингу стану


Немає двох однакових машин. У різних сферах застосування машини працюють при різних навантаженнях і при різних умовах, тому підхід до технічного обслуговування кожної окремої машини повинен бути індивідуальним.

Першим кроком до ультразвукового моніторингу підшипників є встановлення базового рівня в дБ для кожної машини. Не існує рекомендованої області децибел, в якій повинен знаходитися підшипник - для кожної машини необхідно встановити свою власну базову лінію. Це можна зробити декількома способами. Наприклад, аналіз може бути виконаний на новому, справному підшипнику або він може бути виконаний на інших аналогічних підшипниках, які працюють при тих самих навантаженнях.
Встановлення точних базових параметрів справного обладнання дуже важливе для вашої програми моніторингу стану підшипників, оскільки це створює точку відліку для майбутнього аналізу підшипників.

Після цього можна перейти до зняття показів за допомогою ультразвукового пристрою. Ваш датчик повинен бути розміщений на верхній частині корпусу підшипника для найбільш точного вимірювання. Запишіть свої вимірювання і перевірте на наявність посилення в дБ, яке може вказувати на механічну несправність підшипника.    • Як правило, будь-яке посилення, що перевищує 8 дБ, вимагає детальнішого дослідження. Така знахідка може вказувати на недостатнє або надлишкове змащення або, можливо, на початкову стадію відмови підшипника.

    • Посилення на 12-16 дБ над базовою лінією вказує на процес руйнування підшипника

    • Коли посилення в дБ перевищує базове значення на понад 30 дБ, це є попередженням про можливу аварійну відмову. У цьому випадки обслуговування слід планувати негайно, щоб уникнути поломки.

лабуда

Більш просунутий аналіз може бути виконаний на основі зібраних даних і їх аналізу в часовій і частотній розгортці. Це може допомогти визначити причину посилення в дБ. Так, наприклад, постійні повторювані сплески дБ можуть вказувати на дефекти підшипника, які з часом погіршаться, якщо їх не усунути. У той час як непостійні скачки дБ можуть бути результатом недостатнього або надлишкового змащування.


Навіщо вам потрібна програма моніторингу стану на вашому підприємстві


Програма моніторингу стану спеціально розроблена для боротьби з несподіваними поломками і незапланованими простоями. Адже єдине, що може бути гіршим за незапланований простій - це травма робітника, викликана несподіваною відмовою обладнання. Обладнання, що не контролюється та неналежно обслуговується з більшою ймовірністю буде працювати неефективно і спонтанно виходитиме з ладу. Результати можуть бути небезпечними і затратними.

Програма моніторингу стану включає встановлення базових показників і аварійних сигналів, планування маршрутів, запис вимірювань, аналіз цих вимірів, а також планування і виконання завдань з технічного обслуговування.


Ультразвукове тестування може значно підвищити надійність роботи вашого обладнання. На жаль, ці ініціативи часто зазнають невдачі через недостатню системність у впровадженні нових інструментів. Окремою проблемою може бути не використання всього потенціалу цих інструментів в силу недостатніх знань. В рамках партнерської програми фахівці SDT Ultrasound Solutions і компанії Галпідшипник допоможуть розробити індивідуальну стратегію для вашого підприємства і подбають, щоб у вашого технічного персоналу були необхідні знання для використання всього потенціалу ультразвукової діагностики.


Кращі інструменти для вашої програми ультразвукового моніторингу механічного стану:


Ультразвуковий портативний аналізатор SDT 340: основні характеристики

Портативный анализатор ультразвука и вибрации SDT 340 - SDT - Брошура - 2021 - (Укр) - 0,3 Мб

Vigilant – стаціонарний пристрій для онлайн-моніторингу стану обладнання

Стационарная система онлайн-мониторинга состояния оборудования Vigilant - SDT - Брошура - (Укр) - 0,4 Мб


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку