Балансування вентиляторів – промислових і припливно-витяжної вентиляції

Балансування вентиляторів – промислових і припливно-витяжної вентиляції

Балансування вентилятора – одна з найбільш затребуваних робіт в обслуговування обладнання. Це зумовлено високою чутливістю вентилятори до дисбалансу - навіть найменше відхилення може призводити до великих вібрацій.


Інженери Технічного центру Галпідшипник виконують динамічне та статичне балансування промислових вентиляторів та вентиляторів ПВВ, в т.ч. балансування крилатки та робочого колеса вентилятора. Проводимо балансування відцентрових, осьових та радіальних вентиляторів: димовидалення, печей та сушарок, пневмотранспорту, димососів, вентиляторів ПВВ.


Динамічне та статичне балансування промислових вентиляторів та вентиляторів ПВВ, в т.ч. балансування крилатки та робочого колеса вентилятора

Дисбаланс вентилятора виникає, коли має місце неспівпадіння геометричного центру вала та центру маси.

І чим вища швидкість обертання вентилятора - тим точніше він повинен бути збалансований.


Причини виникнення дисбалансу вентилятора та його наслідки


Найпоширенішими причинами виникнення дисбалансу вентилятора є:

 • Абразивний знос лопатей вентилятора;
 • Накопичення бруду на лопатях вентилятора;
 • Розшатаність вузла, зміщення робочого колеса по відношенню до ступиці;
 • Перепади температури в корпусі вентилятора або на валу;
 • Втрата балансуючої ваги;
 • Деформація крилатки.

Робота незбалансованого вентилятора спричиняє вібрацію, шкідливу для решти конструкції. Це призводить не лише до збільшеного енергоспоживання, але й до передчасного виходу з ладу підшипників (валів або опорних конструкцій) та до незапланованих простоїв.

І навпаки - якісно виконане балансування вентилятора:

 • Зробить роботу обладнання ефективнішою.
 • Зменшить навантаження на обладнання.
 • Збільшити термін експлуатації ваших підшипників.
 • Зробить роботу вентилятора менш шумною.

Тому, не залежно від того, чи ви маєте справу з новим вентилятором, чи з обслуговуванням/ремонтом старого - нехтувати етапом балансування вентиляторів ми не рекомендуємо.


Важливо! Дисбаланс вентилятора є найпоширенішою причиною виникнення підвищеної вібрації. Але також існують і інші: поломки чи зміни конструкції, великий зазор, проблеми з ремінною передачею, перекоси, тріщини на роторах та несправні підшипники. Тому дуже важливо, щоб причину підвищеної вібрації визначали досвідчені фахівці з вібродіагностики.

Коментар фахівця

Як показує досвід, за балансуванням звертаються при будь-якому збільшенні вібрації. Однак, балансування - це останній етап в роботі по зменшенню вібрації. І перед тим, як до нього переходити, необхідно провести вібродіагностику стану агрегату (механізму) (яка є обов’язковим етапом при проведенні робіт інженерами нашого Технічного Центру), визначити та прибрати (якщо існують) всі недоліки (наприклад - дефекти муфтових з'єднань, відсутність співвісності валів, відсутність жорсткості опорної системи механізму і т.д.), і лише після цього переходити до етапу балансування – якщо це ще буде актуально.

Наприклад – нещодавно клієнт звернувся до нас з потребою в виконанні балансування вентилятора сушарки. Зроблені нами заміри вібрації, зокрема спектр віброшвидкості вказав на присутність в обладнанні механічних послаблень. При подальшому обстеженні обладнання було виявлено пошкодження кріплення опорної системи вентилятора до фундаменту. Після проведення робіт по закріпленню опор до фундаменту та повторної діагностики значення залишкового дисбалансу було вже в межах норми. Відповідно – потреби в балансуванні вже не було. Таким чином, інженери Технічного центру Галпідшипник за допомогою вібродіагностики не лише вирішили проблему в роботі обладнання нашого клієнта, а ще й зекономили його гроші.

Юрій, фахівець з неруйнівного контролю, інженер Технічного центру Галпідшипник


Як виконується балансування вентилятора


Фахівці Технічного центру Галпідшипники виконують балансування промислових вентиляторів (балансування крилатки або робочого колеса вентилятора) у власних опорах на місці – це дозволяє виконати балансування з максимальною точністю та швидкістю без демонтажу, а отже і без зайвого втручання в конструкцію обладнання.

В своїй роботі з балансування вентиляторів ми завжди намагаємось досягти найменшого залишкового дисбалансу та дотримуємось точності балансування відповідно до ГОСТ ISO 1940-1-2007 для відповідного класу обладнання. Для цього ми використовуємо професійні високоточні та високотехнологічні аналізатори даних : SKF Microlog, FAG Detecor та відповідне програмне забезпечення.Чому нас обирають клієнти:
 • Всі наші інженери є досвідченими фахівцями з неруйнівного контролю (вид контролю - вібродіагностика) другого рівня кваліфікації, мають відповідні знання, досвід та інструментарій
 • Ми є сертифікованим партнером компанії SKF з технічного обслуговування

Звертайтесь! Ми допоможемо зробити ваше обладнання більш надійними та ефективним, а термін експлуатації підшипників – більш тривалим.


Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку.