3 фактори, які впливають на термін і якість експлуатації вашого ланцюга

Оптимально підібраний та правильно встановлений ланцюг, для якого проводиться регулярне обслуговування здатен відпрацювати до 15 000 годин (за даними компанії Renold). Ми пропонуємо вам розглянути фактори, які найбільше впливають на тривалість та якість роботи ваших ланцюгів та знайти ресурси для їх оптимізації.


Монтаж

Три фактори, які впливають на термін і якість роботи ланцюга

Навіть найякісніший та ідеально підібраний ланцюг не зможе відпрацювати закладений в нього ресурс, якщо змонтувати його неправильно. Ось головні моменти, на які слід звернути увагу в процесі монтажу:

  • вали та зубці зірочок повинні бути ідеально відцентрованими та паралельними – це забезпечить рівномірне розподілення навантаження по всій ширині ланцюга та збільшить тривалість його роботи (інженери нашого Технічного центру проводять аналіз співвісності та вивірку валів та зірочок)
  • довжина ланцюга та його натяг повинні бути відрегульовані. Не допускайте надмірного натягу ланцюга - використовуйте пристрої для натягу ланцюгів
  • перед монтажем ланцюга переконайтесь в його чистоті, перевірте зірочки та ділянки біля них на предмет засмічення, особливо - абразивними частинками (цементний пил, бризки від зварювання тощо). Монтуйте ланцюг тільки на ідеально підготовлені зірочки!
  • використовуйте правильний професійний інструмент – для роз’єднання та з’єднання ланцюгів

Обслуговування

Правильно налагоджена програма обслуговування ланцюгів передбачає проведення наступних робіт з такою періодичністю:

  • кожні три місяці: регулювання ланцюга, заміна масла та масляних фільтрів, очистка масляного піддону
  • щороку: те ж саме плюс - перевірка бокових пластин та зірочок на предмет зношення, перевірка ланцюга на розтягнення, перевірка чистоти всіх складових ланцюгового приводу, перевірка співвісності валів та паралельності зірочок

Особливу увагу в процесі обслуговування ланцюгів варто приділяти змащенню. За оцінкою компанії Rexnord – 60 % випадків виникнення дефектів в ланцюгах пов’язано з неналежним змащуванням.


Змащування ланцюга

Основна ціль змащування ланцюгів - забезпечення надходження достатньої кількості рідкого мастила в шарніри ланцюга. Краще за все для цього використовувати масла, спеціально призначені для ланцюгів - в них враховані всі особливості змащення ланцюгів і їх є достатній асортимент, щоб обрати оптимальний варіант. Також допускається використання звичайного індустріального масла, але ні в якому разі не моторного (моторне масло можна використовувати тільки в закритих ланцюгових передачах - там, де немає пилу і бруду). В'язкість масла слід обирати таку, щоб воно залишалося рідким за будь-якої температури навколишнього середовища. Для більшості випадків підійдуть масла з в'язкістю від SAE 20 до SAE 50 або від 50 до 300 ISO VG при 40 °C.

Дуже важливо приділити належну увагу вибору якісних масел для ланцюгів. Адже в результаті застосування невідповідних мастильних матеріалів, які в нормальному стані мають занадто велику в'язкість, щоб проникнути в шарнір ланцюга, виникає ситуація, коли шарнір працює «на суху». При цьому в шарнірах додатково утворюються порожнини, які поступово неминуче заповнюються конденсатом. Наслідком цього є корозія в результаті тертя і поверхнева корозія, викликана конденсатом.


Умови експлуатації

Ви навряд чи зможете вплинути на умови, в яких доводиться працювати вашій ланцюговій передачі чи транспортеру. Все що ви можете - вибрати оптимальний для цього ланцюг. Адже якими б складними чи специфічними не були умови експлуатації - існує рішення, яке відповідає таким умовам краще за інші. Ваша задач – знайти таке рішення. Наша задача – допомогти вам в цьому. Звертайтесь!Будь ласка, звертайтесь -
проконсультуємо та допоможемо підібрати потрібний вам продукт

ПП "ТД" Галпідшипник "не несе відповідальності за можливі помилки і неточності, які можуть бути присутніми в інформації, зазначеній на сайті - незважаючи на її ретельну підготовку